Průmyslová vrata

Průmyslová vrata od výrobce

Na průmyslová vrata jsou kladeny velké nároky – musí zvládnout velmi náročný každodenní chod, a to bez poruch a zádrhelů. My nabízíme průmyslová vrata v mnoha různých řešeních, která vždy respektují specifika vašeho provozu. Průmyslová vrata jsou většinou vyráběna z panelů sendvičové konstrukce, které skvěle izolují jak tepelně, tak zvukově. Ke všem typům námi vyráběných vrat lze přiobjednat všechny dostupné doplňky.

Důvody, proč zvolit vrata od firmy Vratové Systémy

Nabízíme vrata skládací, posuvná, teleskopická hangárová, skládací hangárová, otevíravá, sekční, rolovací a rychloběžná. Dále si lze objednat vyrovnávací můstky, těsnící límce a protiprůvanové lamelové clony, ocelové zábrany a navaděče.

Skládací panelová vrata

Skládaná průmyslová panelová vrata

Tato průmyslová vrata se skládají z vratového křídla sendvičové konstrukce, které je 50 mm silné, na přání lze dodat až  100 mm.  Křídlo je vyrobeno ze sendvičového panelu, který je vyplněn ekologickou tepelnou izolací. Vrata dobře těsní díky speciálním gumovým profilům. Konstrukce vrat je vyráběna bez, nebo se spodním vedením (dle rozměru otvoru), s variabilním počtem křídel. Ta jsou osazena pákovým mechanismem proti svévolnému otevření, nebo samosvornými pohony.

Montáž vrat je prováděna na vnější fasádu, nebo na vnitřní stranu otvoru, v případě možného zmenšení průjezdu, lze vrata osadit i do otvoru.

Standardní barevné provedení sendvičových vrat  – RAL  9010, 9002, 9006,  nebo shodné provedení s fasádním panelem (dle dohody).

Galerie skládacích panelových vrat:

Skládací rámová vrata

Skládací rámová vrata

U vrat z rámových konstrukcí jsou vrata lakována dle přání zákazníka.

Vybavení průmyslových vrat  –  dle přání zákazníka.

Vrata se vyznačují svou nenáročností na údržbu a vyspělým technickým řešením. Tím se doporučují pro provozy a průmysl s vysokou frekvencí pohybu.

Prostorové podmínky – viz.  STP

Hangárová vrata

Hangárová vrataVrata jsou konstruována pouze se spodním vodičem, který je zapuštěn pod úrovní podlahy. Konstrukce těchto průmyslových vrat je vyráběna jak pro montáž vnitřní, venkovní, tak lze vrata namontovat za dodržení určitých podmínek i do otvoru. Jsou vhodná pro uzavírání otvorů velkých rozměrů s variabilním počtem jednotlivých sekcí. Tento typ vrat v poměru k otvoru potřebuje minimální prostorové podmínky pro složení křídel.


Tato vrata se skládají z většího počtu křídel. Hangárový otvor vrat je rozdělen na sudý počet vratových křídel podle velikosti stavebního otvoru. Při pohybu vrat se jednotlivé sekce vodorovně posouvají a na kraji se složí kolmo k ostění. Jednotlivé sekce vrat jsou vyrobeny z panelů sendvičové konstrukce o tloušťce 50 mm. Vrata jsou vedena v nosném profilu v nadpraží otvoru a dále vodícími rolny zapuštěnými  v podlaze.


Vrata jsou vyráběna jak pro ruční odsuv, cca do 20 m, kde jsou zajištěna proti otevření rozpěrnými tyčemi, nebo motoricky ovládaná se samosvorným pohonem cca 100 m.


Standardní barevné provedení v odstínu RAL  9010, 9002, 9006, nebo shodné provedení s fasádním panelem.


Tento typ průmyslových vrat se vyznačuje elegantním designem a vyspělým technickým řešením.


Prostorové podmínky - viz.  STP

Skládací hangárová vrata

Skládací hangárová vrata

Vrata jsou konstruována pouze se spodním vodičem, který je zapuštěn pod úrovní podlahy. Konstrukce je vyráběna jak pro montáž vnitřní, venkovní, tak lze vrata namontovat za dodržení určitých podmínek i do otvoru. Jsou vhodná pro uzavírání otvorů velkých rozměrů s variabilním počtem jednotlivých sekcí. Tento typ vrat v poměru k otvoru potřebuje minimální prostorové podmínky pro složení křídel.

Tato vrata se skládají z většího počtu křídel. Hangárový otvor vrat je rozdělen na sudý počet vratových křídel podle velikosti stavebního otvoru. Při pohybu vrat se jednotlivé sekce vodorovně posouvají a na kraji se složí kolmo k ostění. Jednotlivé sekce průmyslových skládacích hangárových vrat jsou vyrobeny z panelů sendvičové konstrukce o tloušťce 50 mm. Vrata jsou vedena v nosném profilu v nadpraží otvoru a dále vodícími rolny zapuštěnými  v podlaze.

Vrata jsou vyráběna jak pro ruční odsuv, cca do 20 m, kde jsou zajištěna proti otevření rozpěrnými tyčemi, nebo motoricky ovládaná se samosvorným pohonem cca 100 m.

Standardní barevné provedení v odstínu RAL  9010, 9002, 9006, nebo shodné provedení s fasádním panelem.

Vrata se vyznačují elegantním designem a vyspělým technickým řešením.

Prostorové podmínky - viz.  STP

Více ukázek skládacích hangárových vrat najdete zde.

Obsah obtékající obrázek

Posuvná vrata

Posuvná vrata

Jsou vhodná pro budovy s prostornými otvory a dodávají se ve dvou provedeních:

s posuvem po zemi, kde hmotnost vrat se opírá o zem. Ta jsou vhodná tam, kde konstrukce budov nedovoluje zavěšení vrat z prostorových nebo nosných důvodů,

s pojezdem a celkovou hmotností zavěšenou v nadpraží otvoru a zdivu. Předností tohoto řešení je, že nemusí mít pozemní pojezd.

Vratová křídla posuvných vrat se skládají ze sendvičových panelů o tloušťce 50 mm, na přání až 100 mm. Jde o panely žárově pozinkované, které jsou oboustranné nalakovány standardní bílou barvou. Panel je uvnitř vyplněn ekologickým polystyrolem. Posuvná průmyslová vrata jsou složena z jednoho, nebo více křídel, které jsou instalovány za sebou, nebo proti sobě a jejich horní nosník je krytý stříškou.

Více ukázek posuvných průmyslových vrat najdete zde.

Posuvná teleskopická hangárová vrata

Posuvná teleskopická hangárová vrata

Jsou vhodná pro budovy s většími otvory, kde prostory mimo otvor jsou menší než ½ otvoru. Tato vrata jsou vyrobena z panelů sendvičové konstrukce o tloušťce 50 - 100 mm. Jde o vrata, jejichž křídla zajíždějí teleskopicky do sebe, takže šetří místo. Posuvná vrata jsou zavěšena v nadpraží otvoru, přičemž spodní vedení vrat zajišťuje zapuštěný profil v podlaze, nebo namontován na podlahu (19 mm), takže veškerá váha vrat je přenášena na podlahu.

Posun těchto průmyslových vrat je buď mechanický, nebo samosvorným pohonem s veškerými dostupnými ovládacími prvky.

Standardní barevné provedení v odstínu RAL 9010, 9002, 9006, nebo shodné provedení s fasádním panelem (dle dohody).

Posuvná průmyslová teleskopická vrata se montují převážně v interiéru budovy, případně na vnější část budovy.

U tohoto typu vrat je nutné dodržovat čistotu spodního vedení.

Více ukázek hangárových vrat najdete zde.

Prostorové podmínky - viz.  STP

Sekční vrata

Sekční vrata

Sekční vrata jsou tvořeny křídly sendvičové konstrukce. Panely jsou silné 40 mm, oboustranně lakované, vyrobené z žárově pozinkovaného plechu. Vnitřek panelu je vyplněn ekologickým polyuretanem. Vrata jsou lakována standardně na bílo a mají vodorovný prolis.

Volitelně k doobjednání: prosklení, průchozí dvířka,elektrické ovládání, lakování dle barevného vzorníku RAL, nestandardní vedení.

Otevíravá vrata - dveře

Otevíravá vrata - dveře

Tato vrata sestávají z jednoho, nebo dvou křídel sendvičové konstrukce, o síle 50 mm a vyrobené ze žárově pozinkovaného plechu. Vrata jsou opatřena kováním a zámkem FAB. Lze je montovat s rámem – v takovém případě je třeba disponovat volným bočním prostorem 80 mm. Zárubeň je vytvořena z úhelníků nebo jaklu. Pokud se vrata montují bez rámu, jsou panty umístěny přímo na ocel.

Standardní barevné provedení v odstínu  RAL 9010, 9002, 9006, nebo shodné provedení s fasádním panelem.

Rolovací vrata

Rolovací vrataJednoduchá rolovací vrata jsou vyrobena z hliníkového profilu. Jejich barva odpovídá odstínu hliníku podle vzorníku RAL. Vrata mají elektrický pohon a ovládají se trojtlačítkem, ocelovým hřídelem, postranními ložisky, konzolami pro ložiska a motor. Vrata mají svislé vedení v pozinkovaných kolejnicích a v oblasti překladu jsou těsněná kartáči. Jednotlivé lamely mají umělohmotné kluzné zakončení a ve spodní části zakončovací lištu z dutého hliníkového profilu a těsněním z neoprenu.

Rychloběžná vrata

Rychloběžná vrataRychloběžná vrata se skládají z pevného rámu a vratového křídla. Pevný rám tvoří ocelová konstrukce se zabudovaným pohonem. Horizontální eloxované hliníkové profily zpevňují vratové křídlo proti tlaku větru a zaručují dobré utěsnění (až do rychlosti 50 km/h). Vrata se dodávají v červené, modré nebo oranžové barvě a mají rychlost 0,9 m/s. Vrata jsou bezpečná – jsou opatřena fotobuňkou, která je zabudována ve sloupku, a bezpečnostní kontaktní lištou. Při výpadku elektrického proudu lze vrata otevřít odjišťovací páčkou, která je na vratech umístěna.

Vyrovnávací můstky

Vyrovnávací můstkyVyrovnávací můstky slouží k překlenutí mezi nakládacím prostorem a ložnou plochou vozidla. Tyto můstky se ovládají hydraulicky. Lze si vybrat mezi můstky se sklopným, nebo výsuvným dosedacím plechem. Vybírat si můžete z široké palety možných rozměrů a nosností můstků.

Ocelové zábrany a navaděče

Slouží k ochraně budov, a jiným hmotným majetkům, a to jak v interiéru tak při navádění kamionu k vykládacím, nebo nakládacím místům. Vyráběny jsou z ocelových profilů a jejich konečná povrchová úprava je žárový zinek.

Těsnící límce

Těsnící límce účinně izolují nakládací prostor od vnějšího prostředí, takže přispívají i k úsporám energie. Díky těsnícím límcům během vykládky nepoznáte ani to, jaké venku panuje počasí. Můžete si vybírat z několika různých typů. Těsnící límce mohou být nafukovací, plentové, nebo matracové.